Céges megoldások
Alkalmazott improvizáció
Csapatépítés, hatékonyabb kommunikáció, egyedi előadás
Az improvizáció a mindennapjaink része a céges környezetben is, hiszen nagy kihívásokat támasztó, gyorsan változó világban kell szinte azonnal reagálnunk a legkülönbözőbb helyzetekre.
Csapatépítő programjaink, kommunikációt támogató tréningjeink, egyedi, céges előadásaink a Te cégednél is segíthetnek. Bizonyára te is sokféle céges tréning programon vettél már részt, és voltak köztük sablon megoldások. Az improvizáció egy multifunkciós eszköz, amellyel többek között azt is garantáljuk, hogy azt fogod érezni: ez igazán neked, nektek szól. Az Itt és Most Társulat trénerei értőn segítenek át téged és a kollégákat akár egy nehezebb céges helyzeten is, vagy ha arra van igény, egy felejthetetlen előadással szórakoztatnak egy csapatépítő nap során.
Akikkel már dolgoztunk
Mire jó az improvizációs technika a cégednél?
Csapatépítő
Figyelem, jelenlét, közös játék. Természetesen arra a területre fókuszálva, amit fejleszteni kell. Néhány órától az egész napos programokig a cégetekre szabva.
Hatékonyabb Kommunikáció
A közös munka legfontosabb alapja a jó kommunikáció a kollégák, a szervezeti egységek, részlegek között. Néha csak össze kell kötnünk elszakadt szálakat, néha falakat kell bontanunk. A közös játék ebben is segít.
Cégre szabott impró előadás
Rövid, improvizált jeleneteket játszunk Nektek, amelyeket a Ti mindennapjaitok ihletnek. Minden előadás belőletek táplálkozik. Műsorunkat az aktuális alkalomhoz igazítjuk, és az interakció mértékét is Ti határozzátok meg.
Szolgáltatások
Milyen céges programok közül választhatsz?
Szórakozunk veletek!
– az előadás, ami rólatok szól
- Szórakoztató improvizációs előadás, cégeknek
- Időtartam: 60 perc (igényeknek megfelelően alakítható)
- Bevonódás: ügyfél igényétől függ, mennyire interaktív
- Személyi feltételek: egy játékmester, négy színész, egy technikus
- Szükség esetén helyszínt biztosítunk Budapest belvárosában (Ráday utca, Itt és Most Színház és Közösségi Tér)
- Akár céges karácsonyra, évvégi csapatépítőre, vagy önálló rendezvényként is ajánljuk
- Egyedi ajánlat az időtartam és a résztvevők számának függvényében
Reboot
– aktív közösségépítés
- Közösségépítő tréning improvizációs technikákkal
- Időtartam: min. 3 óra (igényeknek megfelelően alakítható)
- Bevonódás: aktív résztvétel, közösségépítés, ön- és társismeret
- Személyi feltételek: egy szakértő tréner 10-12 fős csoportonként
- Szükség esetén helyszínt biztosítunk Budapest belvárosában (Ráday utca, Itt és Most Színház és Közösségi Tér)
- Energia és kirobbanó jókedv, kreativitás
- Egyedi ajánlat az időtartam és a résztvevők számának függvényében
Színészi támogatás
- Professzionális támogatás egyedi rendezvényekre, projektekhez
- Időtartam: megrendelői igényeinek megfelelően
- Módszer: helyzetek szimulációja forgatókönyv alapján, vagy improvizatív módon
- Személyi feltételek: megrendelői igényeknek megfelelő számú improvizációs színházi technikákban jártas színészt tudunk biztosítani
- Kommunikációs és ügyfélkezelési tréningre, interjútechnikai tréningre, szakmai versenyekre (referencia: EuroSkills, Wordskills), vagy egyéb programra
- Egyedi ajánlat az időtartam és a résztvevők számának függvényében
Felrázva, nem keverve
– online tananyag
- Csapatépítő gyakorlatok elearning tananyag a Webuni felületén keresztül
- Időtartam: kb. 60 perc
- Módszer: magyarázó és bemutató videok
- Személyi feltételek: nincsenek
- Egyénileg, saját tempóban elsajátítható tananyag mindenki számára, aki elég elhivatottságot érez magában, hogy egy-egy esemény előtt vagy keretében játékos gyakorlatokkal segítse a résztvevők kapcsolódását
- Vásárlás után bármilyen időpontban és akárhányszor megnézhető
Hogyan alkalmazhatók az improvizáció alapelvei...
...nyilvános beszéd során?
Az improvizáció igen széles módszertára többek között a következőkben segíti a nyilvános beszéd képesség fejlődését.
Bemelegítés
Ahogyan bemelegítés nélkül nem futnánk le egy maratont, úgy a nyilvános beszédet sem szabad fizikai felkészülés nélkül elkezdeni. Előadáskor hosszabb ideig és a szokásosnál nagyobb intenzitással használjuk a hangunkat. Az improvizációs színház kelléktárában számos bebeszélő melegítő gyakorlat létezik, amelyek a közvetlen fizikai hatásuk mellett energetizálnak, és önbizalommal töltenek el az előadás megkezdése előtt.
Pozitivitás
Az improvizáció egyik központi alapelve az „Igen, és…” Ez a fogalom azt jelenti, hogy minden új helyzetet készen állunk elfogadni és arra tovább építkezni. Az új helyzetek pozitív elfogadása segít abban, hogy a beszéd során könnyebben és hatékonyabban kapcsolódjunk a hallgatósághoz. Az „Igen, és…” szemlélet kialakítása és elsajátítása nem csupán a nyilvános beszéd készség fejlesztésében segít; az élet minden területén, legyen az magánélet vagy a munka világa hozzájárul a személyiség fejlődéséhez.
Beleélő képesség
Az improvizáció egy másik szabálya, hogy nincs jó vagy rossz megoldása egy adott helyzetnek. Az improvizációs technikák hatékonyabbá teszik az üzenetek közvetítését, de a fő szempont hitelesség marad, nem pedig a tökéletesség. Az improvizációs technikák segítenek megtalálni mindenkinek a leginkább testhez álló stílust. Az elhivatottság, az érzelmek, a humor megélése egyedivé és magával ragadóvá teszi az előadásmódot. Számos gyakorlat ezen képességek csiszolására irányul. Az előadás hallgatósága nem más, mint a közönség, aki nézni, és élvezni akarja a produkciót.
...a csapatmunka fejlesztésében?
Az improvizáció vállalati fejlesztés célú alkalmazása az 1990-es évek végén kezdődött, azóta is sikeresen alkalmazzák köszönhetően az olyan improvizációs elveknek, mint az „Igen, és…” és „Láttasd jó színben a partneredet”.
Rögtönzés
A hagyományos színház forgatókönyvet használ, ami a díszletektől, kellékektől és jelmezektől kezdve a színészek kiválasztásáig mindent előír. Ezzel szemben az improvizáció nem használ forgatókönyveteket vagy előre rögzített szöveget, a színészek több karaktert alakítanak és a közönségnek van beleszólása abba, hogyan alakuljon a történet. A mindezek rögtönzéséhez szükséges képességek tanulhatók és fejleszthetők, melyeket az improvizációs színészek különféle improvizációs gyakorlatok által sajátítanak el. Ezek alkalmazhatók munkahelyi és oktatási helyzetekben is; elősegítik a spontaneitást, az intuíciót, az interaktivitást, a figyelmes jelenlétet, a nonverbális kommunikációt, a rögtönzést, a szerepjátékot, a kockázatvállalást, a kreativitást, kritikus gondolkodást és megtanítja azt, hogy ha hibázunk, az sokszor új lehetőségekre és irányokra mutat rá, így a hibák kezelhetők sokkal inkább pozitívumként, mint negatívumként.
Tanulható intuíció
Az improvizáció meghatározható úgy, mint az intuíció, amely spontán módon irányítja a cselekvést. Ez a készség más szociális és interaktív készségekhez hasonlóan tanítható. Az improvizációs tréningek során a résztvevők tapasztalati felfedezés révén tanulnak, mindenki lehetőséget kap önmaga kreatív kifejezésére, a közös játékra, arra, hogy ötleteiket a csoport elfogadja és felhasználja, és hogy hibáikat a csapat közösen segítse megoldani, illetve egy másféle nézőpontként új kiindulási alapnak használja fel. Az improvizációs színházi gyakorlatok és játékok olyan eszközök, amelyek önmagukban is alkalmazhatók, vagy bármilyen, már meglévő, oktatási stratégiát kiegészíthetnek.
„Gábor és Laci a nyári véghajrában, last minute-ben tett össze pont egy olyan workshopot amire a csapatunknak szüksége volt!
Kedves, ismerkedős, kellően megfűszerezve kreatív, de nem tolakodó feladatokkal, amikben mindenki szívesen vett részt és kellemesen elfáradva, de határozottan feltöltődve fejeztük be a közös 3 órát.
Végig szuper energikusan és lelkesen hozták a feladatokat egymás után, úgy felépítve hogy közben mi is bele tudjunk lazulni ezekbe, szem előtt tartva az ismerkedős, kötetlen hangvételt.
Szívből ajánlom őket céges csapatépítőre, és bármilyen egyéb rendezvényre is!"
Csákvári Flóra
Lead Client Success Manager
Mito Next Zrt.