Komplex Iskolai Programok
Föld2222
Gondolatkísérlet, utópia vagy disztópia: hogyan és hol élünk 200 év múlva?
A globális felmelegedés és a klímaváltozás sokáig csak messzi, felfoghatatlan fenyegetésnek tűnt. Az elmúlt évtizedben az ijesztő jövőkép egyre közelebb került hozzánk. „Eddig is voltak forró nyarak!” – vonják meg néhányan a vállukat.
Van, aki hárít, van, aki cselekszik, és vannak olyanok is, akiknek mindennapi életében tartós stresszt, félelmet okoz a klímaválság. Az UNICEF Magyarország friss felmérése szerint a hazai fiatalok 90%-a állítja, hogy valamilyen mértékben szorongást él meg a klímaváltozással kapcsolatban, 33% pedig kimondottan erőteljesen szorong. A Föld 2222 c. előadásunkban szembenézünk a félelmekkel, megküzdési mechanizmusokkal, alkalmazkodási stratégiákkal.
Mit ad a program?

Katasztrófa-fantázia
Színészeink a nézők segítségével határozzák meg azt a jövőbeli eseményt, amely a klímaváltozás hatására bekövetkezett a Földön. Együtt formálják a karaktereket, akik története improvizált jelenetek sorozatában bontakozik ki.

Kérdésfelvetés
Vajon milyen lesz embernek lenni a Földön 200 év múlva? Mi jelenti a legnagyobb változást? Hogyan boldogul egy posztapokaliptikus világban egy balett-táncos? Egy kéményseprő, egy biológia tanár, egy hidegburkoló?

Együttműködés
A műsorvezető és a Greenpeace Magyarország aktivistája, valamint egy pszichológus szakértő beszélgetnek a történetről, a közönség bevonásával.
Élménybeszámoló egy korábbi előadásról:
Praktikus tudnivalók
- Komplex improvizáció alapú program a klímaszorongás és a klímaváltozás témakörében
- Milyen lesz a Föld 2222-ben, ha a klímaváltozás már most az ajtónkon kopogtat?
- Katasztrófa-fantáziák és cselekvési lehetőségek
- Célcsoport: 7-8 osztályosok, középiskolás diákok, egyetemi hallgatók
- Időtartam: 45 perces improvizációs színházi előadás + 45 perces feldolgozó beszélgetés
- Személyi feltételek: játékmester, négy színész, technikus valamint egy szakértő és egy pszichológus segíti a téma feldolgozását
Ajánlatkérés
Kíváncsi vagy, hogy miként tudná ez a program segíteni a te iskoládat?
Töltsd ki az űrlapot és hamarosan felvesszük veled a kapcsolatot.
Ügyfél vélemények
Rólunk mondták
“A társulat a Függőségeink c. programjukkal tartott előadást, Tata és kistérsége középiskolásai számára. A visszajelzésekből tudjuk, hogy nagyon sikeres volt a műsor. Nagyon tetszett, ahogy a fiatalokat bevonták az előadásba, és az általuk felkínált problémákat adták elő improvizációs módon. Az előadás felépítése, a színészi munka, az előadás végi kérdés-válasz, ötletes, hasznos, elgondolkodtató, és preventív volt.”
Busa Attila
addiktológiai konzultáns,
a tatai Kábítószerügyi Egyeztető Fórum titkára
“A 9-12 osztályosoknak erős érzelmi bevonódást segítő, mozgósító, egyben életszerű bemutatásban volt részük az összes függőségről. Az ezt követő szakmai beszélgetés során feltett sok és változatos kérdés a tanulók részéről azt mutatta, hogy az improvizációs színház teljes mértékben elérte a kitűzhető (és a kitűzött) célokat.”
Stiblár Erika
iskolai tehetséggondozó pszichológus